Tungsten karbür (kimyasal formül : WC), eşit miktarda tungsten ve karbon atomu içeren kimyasal bir bileşiktir. En temel haliyle tungsten karbür ince gri bir tozdur, ancak endüstriyel makinelerde, kesme aletlerinde, aşındırıcılardazırh delici mermilerde ve mücevherlerde kullanım için sinterleme adı verilen bir işlemle preslenebilir ve şekillendirilebilir.

Bir karbür olan tungsten karbür, çelikten yaklaşık iki kat daha serttir, Young katsayısı yaklaşık 530-700 GPa (77.000 ila 102.000 ksi) seviyesindedir[1][2][3] ve çeliğin yoğunluğunun iki katıdır; çelik ile kurşun ve altın yoğunluklarının ortasındadır. Korindon (α- Al2O3) ile karşılaştırılabilir sertlikte ve sadece kübik bor nitrür ve elmas tozu gibi üstün sertlikte aşındırıcılardan yapılan tekerlekler ve bileşikler ile cilalanabilir.

ürünler

Tungsten karbür çözümlerimizle tüm tedarik sistemini tek bir kaynaktan sunduğumuzdan, her zaman maksimum kaliteyi garanti edebiliyoruz. Cevherden iş parçasına ve kullanıma hazır olana kadar her aşamada dikkatli bir incelemeye tabi tutulur. Bu nedenle, sert malzeme çözümlerini seçmek, daha fazla verimlilik ve daha düşük maliyetler anlamına gelir. Standart ürün yelpazesine dahil olmayan ürünlerle ilgili bireysel olarak ve sizinle yakın işbirliği içinde geliştirilmektedir. 

 

Taşlanmamış & Orta kaba ve Finish yüzeyli tungsten karbür çubuklar

Pazardaki geniş yelpazemiz ile tungsten karbür çubukları ve yarı mamul parçaları iş ortaklarımıza sunuyoruz. Binlerce uygulama ve endüstri için en karmaşık geometrilere ve farklı boyutlara sahip hem standart hem de özel ürünler ile ürün gamımızı keşfedin. Minimum bileme maliyetleri ve daha fazla işlem için için zaman ve maliyet miktarını azaltır.

Kullanıma Hazır

Kullanıma hazır
Kullanıma hazır aletlerimiz ve bileşenlerimiz doğrudan makineye monte edilebilir. Sadece kanıtlanmış standart çözümlerimizi stoktan seçin. Tabii ki, yarının zorluklarınız için çözümler geliştirmemize ve getirmemize de güvenebilirsiniz.. 

KIRTAS-TECHSTORE